Stiri Teatru

Incepe aventura Gala Hop 2017!

Astazi, 4 septembrie 2017, incepe aventura Gala HOP, editia 20, in sala de spectacole a Complexului Vox Maris Costinesti. Puteti urmari si voi competitia in transmisiune live pe www.gala.hop.ro, incepand cu orele 17.30.

Premiile Galei Tanarului Actor HOP 2017 vor fi decise de:
ZSOLT BÓGDAN – actor
MIHAI MANIUTIU – regizor
ANA-IOANA MACARIA – actrita
ADA SOLOMON – producator
ALEXANDRU VOICU – actor, castigatorul Premiului „Stefan Iordache”, editia 2016

Iata programul Galei Hop 2017, detaliat:

Luni, 4 septembrie – Vox Maris Club
08.00 – 09.00 Workshop Kineto, coordonat de Andrei Flaviu Falcusan
10.00 – 13.00 Workshop cu regizorul Alexandru Dabija
14.30 – 16.30 Workshop Perdekamp Emotional Method (P.E.M.)
17.30 Deschiderea Galei HOP 2017
18.00 Concurs proba impusa: Radu Dogaru, Maria Mitu, Alexandru Mihai Popa, Paul Radu, Theodora-Paula Gitana Sandu, Irina Sibef, Cosmin Stanila, Georgiana Visan
19.00 Concurs sectiunea individual : Adrian Dima, Blanca Doba, Alexandra Dusa, Stefan Craiu
22.00 Spectacol invitat: Obsesii – vino, vezi, nu spune nimanui! de Claudiu Sfirschi-Laudat, un one-woman show cu Cerasela Iosifescu, dupa texte de Margarita Karapanou, regia Yannis Paraskevopoulos, scenografia si costumele Lia Dogaru, productie a Centrului Cultural al Municipiului Bucuresti – ARCUB

Marti, 5 septembrie – Vox Maris Club
08.00 – 09.00 Workshop Kineto, coordonat de Andrei Flaviu Falcusan
10.00 – 13.00 Workshop cu regizorul Alexandru Dabija
14.30 – 16.30 Workshop Perdekamp Emotional Method (P.E.M.)
16.30 – 17.30 Encounter – Generatiile HOP de ieri si azi
18.00 Concurs proba impusa: Adriana Aldea, Alexandru Catanoiu, Stefan Craiu, Adrian Dima, Blanca Doba, Alexandra Dusa, Oana Predescu, Eliza Teofanescu
19.00 Concurs sectiunea individual : Marcela Nistor, Mihai Nitu, Cosmina Olariu, Dan Pughineanu
21.30 Concurs sectiunea grup: De ce, Anton Pavlovici Cehov?, dupa „Masinaria Cehov” de Matei Visniec, regia Catalin Bocirnea, cu Cosmin Stanila, Irina Sibef, Nicole Burlacu, Alexandru Mihai Popa, Radu Dogaru

Miercuri, 6 septembrie – Vox Maris Club
08.00 – 09.00 Workshop Kineto, coordonat de Andrei Flaviu Falcusan
10.00 – 13.00 Workshop cu regizorul Alexandru Dabija
14.30 – 16.30 Workshop Perdekamp Emotional Method (P.E.M.)
18.00 Concurs proba impusa: Nicole Burlacu, Marcela Nistor, Mihai Nitu, Cosmina Olariu, Dan Pughineanu, Cosmin Stanila
19.00 Concurs sectiunea individual: Maria Mitu, Paul Radu, Georgiana Visan,Theodora – Paula Gitana Sandu
21.30 Concurs sectiunea grup: moscoOova, dupa „Trei surori” de A.P.Cehov, regia Florin Lita, cu Adriana Aldea, Alexandru Catanoiu, Oana Predescu, Eliza Teofanescu
22.00 Bonus Hop Shop – in afara concursului, participa concurentii HOP 2017

Joi, 7 septembrie – Vox Maris Club
08.00 – 09.00 Workshop Kineto, coordonat de Andrei Flaviu Falcusan
10.00 – 13.00 Workshop cu regizorul Alexandru Dabija
14.30 – 16.30 Workshop Perdekamp Emotional Method (P.E.M.)
18.00 Spectacol invitat : O femeie dupa Péter Esterházy, un spectacol de Andrea Gavriliu, cu Andreea Banica, Norbert Boda, Nicole Burlacu, Alexandru Chindris, Robert Danci, Blanca Doba, Radu Dogaru, Moise Denisse, Alexandru Popa, Dan Pughineanu, Irina Sibef, Cosmin Stanila, Maria Teisanu, Eric Tutuianu
19.00 Spectacol final – concurentii 2017 reuniti sub bagheta lui Stefan Lupu
20.00 Festivitatea de decernare a premiilor
21.00 Party Gala HOP 2017

In perioada 4-7 septembrie urmariti live competitia si votati favoritii pe www.galahop.ro!
Puteti vota pentru aproape 24 de ore incepand cu 6 septembrie, ora 22.00, cand se va termina concursul si pana in 7 septembrie, ora 20.00 cand va începe festivitatea de premiere.

Lasa un comentariu